Dňa 26.6.2024 bude prevádzka našej spoločnosti úplne uzavretá z dôvodu konania inventúry. V tento deň nebude prebiehať expedícia objednávok. Ďakujeme za pochopenie. Tím Minikoioi

Ako si vybrať zdravý riad pre deti? Pozor na tieto nástrahy

Na dospelácky riad je ešte čas. Kým ale vaše deti jedia zo svojich tanierikov a svojimi príbormi, starostlivo vyberajte, aký riad im položíte na stôl. Nakúpiť bezpečný riad našťastie nie je tak ťažké. Zhrnuli sme pre vás, ako ho spoznáte.

 
 
uvodna-fotografia2-1100x618.jpg
 
   
     Nerozbitné ≠ plastové
 

Stačí málo a tanier letí na zem. Ak ste preto prešli na plastový riad, spozornite. Plast totiž nutne neznamená nerozbitný riad: často v plaste vznikajú praskliny, ktoré sú pre deti nebezpečné. Odlupujúci sa plast navyše deti ľahko vdýchnu alebo prehltnú.

Radšej preto zvoľte silikónový riad. Nelúpe sa a vydrží.

Pozor na ďásná a zúbky

Deti sa s vlastnými pomôckami ešte len učia jemnej motorike, preto často narazia lyžičkou alebo hrnčekom priamo do ďasien a zúbkov. Najlepšie hrnček a lyžička sú preto tie mäkké – ideálne silikónové. Napríklad riad od Minikoioi citlivý na detské pusinky.

Hľadajte riad bez BPA

U kvalitného detského riadu hľadajte označenie „bez BPA“. BPA (bisfenol A) je zlúčenina propánu, ktorá po zahriatí spôsobuje deťom zdravotné problémy. Nachádza sa bohužiaľ v rade plastov. Preto hľadajte riad, ktorý neobsahuje BPA ani ftaláty alebo ťažké kovy. Vyberať môžete u nás z pestrej ponuky detského riadu Minikoioi zo silikónu.

Európske a prírodné

Európska výroba a prírodný pôvod naznačujú, že je riad pre vaše deti bezpečný. Európske výrobky musia spĺňať základné normy a prejsť prísnymi testami. 100% prírodný pôvod potom eliminuje nežiaduce látky v riade.

Možno vás to prekvapí, ale úplne prírodný je aj silikón. Vyrába sa z rovnakého materiálu ako sklo - z piesku. Preto tak ako sklo nepohlcuje látky z jedla a nevylučuje škodliviny do jedla.

Šup s ním do rúry

Vyberajte tiež praktický riad, ktorý vám ušetrí čas. Silikónový riad od Minikoioi môžete ohrievať v rúre aj v mikrovlnke, piecť v ňom, chladiť v chladničke alebo mrazničke a zbaliť na cesty. Je ľahké, odolné - a deťom sa jednoducho páči. Prezrite si ho aj vy.